نمونه نامه اداری به رییس دانشگاه

هنگام نوشتن نمونه نامه اداری به رییس دانشگاه که اغلب برای کار و یا درخواستی نامه می نویسیم در آن باید اصول نامه نگاری اداری را رعایت کنید زیرا در چنین نامه هایی اگر عامیانه بنویسید نوعی توهین ترقی خواهد شد و شاید هرگز به نامه ی تان ترتیب اثر داده نشود. هر شخص و یا دانشجویی به دلایل مختلف ممکن است برای رییس دانشگاه نامه بنویسید از قبیل: درخواست همکاری، درخواست تدریس، درخواست بخشش یک ترم اخراج از دانشگاه و …. که در زیر با روش نگارش این نامه ها آشنا می شویم.

نمونه نامه اداری به رییس دانشگاه

هر نامه اداری از ۵ بخش تشکیل می شود:

۱٫به نام خدا: نامه را با نام خدا آغاز می کنیم.
۲٫ نام و سمت گیرنده ی نامه: نام گیرنده ی نامه را با احترام می نویسیم و سپس در زیر آن سمت سازمانی اش را می نویسیم.
۳٫ متن درخواست نامه: در خواست نامه را بصورت محترمانه بیان می کنیم.
۴٫ تشکر و قدردانی: در انتهای نامه از مخاطب نامه تشکرو سپاسگذاری می کنیم.
۵٫ نام و نام خانوادگی و امضاء: در آخر نامه قسمت پایین امضاء کرده و نام و نام خانوادگی و تاریخ نامه را می نویسیم.

نمونه نامه اداری به رییس دانشگاه

نمونه نامه درخواست تدریس دردانشگاه

بسمه تعالی
جناب آقای ….
رییس محترم دانشگاه آزاد ….
موضوع: درخواست تدریس در دانشگاه
با سلام و احترام
باستحضار آن مقام محترم می رساند اینجانب …. فارغ التحصیل مقطع دکترا در رشته …. گرایش … از دانشگاه …. ضمن ارسال رزومه و سوابق تحصیلی و آموزشی و پژوهشی به پیوست حضور جنابعالی تقدیم می گردد لذا تقاضای تدریس در دروس دانشگاهی …… را دارم.
امیدوارم ویژگی های اینجانب اعم از سوابق آموزشی و تسلط به زبان انگلیسی و داشتن مهارت ارتباطی قوی و اعتماد بنفس بالا و اشتیاق به یادگیری و به روز کردن اطلاعات دانشی مورد توجه مدیریت قرار گیرد و فرصتی را فراهم سازد تا بتوانیم خدمات آموزشی مورد نظر دانشجویان محترم آن دانشگاه را فراهم سازد.
پیشاپیش از وقتی که به بررسی رزومه اینجانب اختصاص داده اید کمال تشکر و قدردانی را دارم. و آمادگی خود را جهت آشنایی بیشتر و جلسه حضوری اعلام می دارم.
با تشکر
نام و نام خانوادگی
امضاء

نمونه نامه درخواست بخشش اخراج یک ترم از دانشگاه

بسمه تعالی
جناب آقای ….
ریاست محترم دانشگاه ….
با سلام و احترام
به استحضار آن مقام محترم می رساند اینجانب …. به شماره دانشجویی …. به دلیل دعوا در تاریخ …. با یکی از دانشجویان به سه ترم اخراج از دانشگاه محکوم شدم به همین دلیل ضربه روحی شدید روحی و روانی به اینجانب و والدین بنده وارد شده است. لذا از جنابعالی تقاضا دارم دو ترم اخراج مانده اینجانب را مورد بخشش قرار دهید تا بیشتر از این از درس دور نشوم. و همچنین تعهد می دهم از این پس مسبب دعوا و اختلاف در محیط دانشگاه نشوم.
با تشکر و احترام فراوان
نام و نام خانوادگی
امضاء

نمونه نامه درخواست همکاری با دانشگاه

بسمه تعالی
جناب آقای دکتر ….
رییس محترم دانشگاه ….
سلام علیکم
باستحضار جنابعالی می رساند عطف به شماره …. تاریخ … روزنامه اطلاعات در باره کارشناس آموزشی این جانب آمادگی خود را جهت همکاری اعلام می دارم.
مدارک لازم را اعم از کپی از دانشنامه لیسانس کپی از برگه ی پایان خدمت و کپی همه ی صفحات شناسنامه و سوابق کاری خود را به پیوست بحضور تقدیم می گردد.
با تشکر و سپاس فراوان
نام و نام خانوادگی
امضاء و تاریخ
تلفن:…..
آدرس: ….

نمونه نامه درخواست همکاری با دانشگاه

بسمه تعالی
جناب آقای دکتر ….
رییس محترم دانشکده ….
با سلام و احترام
به استحضار آن مقام محترم می رساند اینجانب …. دانشجوی رشته …. ورودی … متقاضی همکاری با دایره ی امتحانات به عنوان مراقب می باشم.
لذا خواهشمند است در صورت صلاحدید دستورات لازم را مبذول فرمایید.
با تشکر
نام و نام خانوادگی
امضاء و تاریخ

12 دیدگاه

 1. سلام
  بنده دانش آموز هستم و بدلیل شیوع کرونا مدارس تعطیل و کلاس ها باید از همون اسفند به صورت آنلاین برگزار میشد اما مدرسه ما از این کار امتناع کرد و تازه یادشون اومده که باید کلاس برگزار کنند و خیلی وضعیت بدی شده همه کلاس هارو تو چند روز میخوان تموم کنن همراه با امتحاناتی که میگرند —– بنده و دانش آموزان مدرسه نیازمند یک نامه اعتراضی هستیم که برای اداره آموزش و پروش شهرستان بفرستیم واعتراض خودمون و شرایط بوجود اومده رو شرح بدیم که بدانند عوامل و معلمان در این مدت تدریسی نداشته اند و همه کلاسها رو توی همین یکی دو هفته میخوان تدریس کنن – ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید

  1. سلام وقت بخیر
   از طریق صفحه تماس با ما اقدام کنید و اطلاعات تماستون رو برای من ارسال کنید تا پیگیری کنم

 2. سلام
  نامه اي به رييس دانشگاه میخواستم که مشکل اتمام دیر وقت کلاس ها و نرسیدن به ایستگاه قطار برای دانشجویانی ک رفت و امد میکنند و مشکل جمعیت بسیار زیاد کلاس های علوم پایه در ساختمان ریاضی و نبود جا را همراه با راه کار ارايه بده(اصول مکاتبات اداري هم رعايت شود)

  1. سلام وقت بخیر
   برای این درخواستتون از صفحه تماس با ما اقدام کنید
   و اطلاعات تماس خود را برای ما ارسال کنید

 3. سلام روزتون بخیر
  نامه اداری برای رئیس دانشگاه برای درخواست سکونت در نمازخانه دانشگاه در ایام امتحانات ( بدلیل وجود کرونا و برگزاری امتحانات دانشگاهی در شهر های محل زندگی دانشجوها و اینکه بنده در روستا زندگی میکنم و بدلیل مشکلات مالی و نبودن امکانات حمل و نقل مناسب نمیتونم برای هر امتحان به شهر برم و برگردم و همچنین بخاطر عدم انتن دهی تلفن همراه در روستامون امکان شرکت در کلاس های مجازی دانشگاه رو ندارم و میخاستم تا پایان امتحانات رو بخاطر تعطیلی خابگاه تو نماز خونه دانشگاه ساکن باشم و همچنین این رو هم توی نامه درنظر بگیرین ک من الان بخاطر مشکلات مالی و بدهی شهریه به دانشگاه توی شهری که دانشجو هستم شاغلم و شب ها جای خاب ندارم و تو خیابون میخابم

  1. سلام دوست عزیز
   اگه لطف کنید و از طریق صفحه‌ی تماس با ما فرم رو پر کنید و اطلاعات بیشتری در اختیارمون بزارید میتونیم راحتتر راهنماییتون کنیم

 4. سلام وقت بخیر”
  من دانشجویی فارغ التحصیل کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی هستم ازآنجایی که دانشگاه ما پس از مدتی منحل گردید و پروسه اداری فارغ التحصیلی دانشجویان را به دانشگاه دیگری واگذارنموده است اینجانب بیش از یک سال است پیگیر اخذ مدرک موقت تحصیلی هستم و هر بار به بهانه ای مختلف حاظر به جوابگویی نمیباشند
  ممنون میشم در این خصوص راهنمایی کنید

 5. سلام وقت بخیر من دانش اموز هستم و میخواستم نامه ای به مدیر محترم مجتمعمون برای درخواست استاداییی که میخوام نامه بزنم ممنون میشم راهنماییم کنید

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.