سفر با تور یا انفرادی به کویر؟

این مقاله به بررسی سفر با تور به کویر یا چند ماشین محدود میپردازه، اگر فرصت به کویر رفتن ندارید یا از قبل تصمیم خودتون رو گرفتید این مقاله مناسب شما نیست اما میتونه به شما در تصمیم گیری های آتی کمک کنه

فصل فصل کویر رفتنه! خنک و دلچسب! آسمون شفاف و ستاره ها چشمک زنان منتظر شمان! احتمالا اغلب مردم دنیا دوست دارن که حداقل یک شب رو تو کویر بخوابن و با ستاره های آسمون حرف بزنن یا دور آتیش سر بذارن رو شونه ی یار و قمیشی گوش کنن! با ما برای کویر رفتن همراه باشید!

سفر به کویر احتمالا مثل دوران خدمت سربازی آقایون براتون پر از خاطرات باشه و هر جا که فرصتی دست بده شروع به تعریف کردنش بکنید! خب تصمیم دارید با یک تور و تعداد ماشین های زیادی به کویر برید یا با دو ماشین یا تک ماشین؟!

سفر با تور به کویر

در این حالت شما باید تابع جمع باشید! بخندید، برقصید و هر چه جمع تصمیم گرفت را بپذیرید! عملا هیچ حریم شخصی ندارید! اما در این حالت دغدغه‌ی پخت و پز و نگرانی از کمبود بنزین و … ندارید و بزرگ ترین حسن این حالت سفر اینه که خیالتون راحته که گم نمیشید و جونتون در خطر نیست و تهدید جانی وجود نداره!

حالا اگر سفر با تور توجهتون رو جلب نکرد سفر شخصی سازی شده یا اصطلاحا انفرادی منتظر شماست!

سفر انفرادی به کویر

در این سفر با آدم هایی مطابق روحیات خودتون سفر میکنید! آشپزی با خودتونه و حریم شخصی تون تا حد کاملی حفظ میشه و هرکجا که احساس خستگی و … کنید میتونید استراحت کنید و اصطلاحا جمعی وجود نداره که مجبورتون کنه! اما نکته ی اصلی این سبک سفر مشکلات و خطرات جانی ناشی از گم شدن، پنچر شدن، خراب شدن ماشین، گزیدگی و…هست! پس دست به عصا تصمیم بگیرید

در این حالت به علت شایع گم شدن و گم کردن مسیر افراد زیادی جون خودشون رو از دست دادن و حتی افراد راه بلد هم دچار مشکل میشن، به علت نبود آنتن دهی درست و از کار افتادن ابزار هایی که ازاینترنت و Gps کمک میگیرن عملا شما هیچ راهنمایی که بتونید مسیر رو تشخیص بده ندارید و اگر به صورت نفربه نفر یا گروهی اقدام به پیاده روی کنید امکان اینکه در باتلاق ها گیر کنید یا مسیر بازگشت رو پیدا نکنید هم هست که در هر دو صورت جون خودتون رو ازدست میدید.

حالا اگرتصمیم خودتون رو گرفتید که بزنید به دل جاده، مراحل زیر رو با دقت چک کنید

چک لیست کویر!

  • چک کردن فنی ماشین
  • سالم بودن لاستیک زاپاس
  • به همراه داشتن گالن آب و سوخت
  • همراه داشتن وسایل ایمنی و نجات
  • تهیه ی مواد غذایی اضطراری برای یک هفته

قبل از سفر ترجیحا لوکیشن حدودی منطقه ی سفر خود را به افراد مطمئنی بدید که اگر بعد از زمان مشخصی به مقصد برنگشتید به نیروهای امدادی اطلاع بدن.

به عنوان نکته ی آخر فصل رفتن به کویر از آبان تا فروردین هست ولی شب‌های کویر خیلی سرده و باید لباس گرم همراه داشته باشید.

کویر با تور کویر با ماشین شخصی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *